نویسنده:سید مصطفی هاشمی نژاد
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۳.::. ساعت : ۱۲:۵۷ ق.ظ
14 دیدگاه

یادداشت سید مصطفی هاشمی نژاد ” قربانگاه شرکت نفت و گاز ( جاده جم به ریز ) را اصلاح کنید “

IMG-20140903-WA0023

سی سواران بهارستان

 

یادداشت سید مصطفی هاشمی نژاد ” قربانگاه شرکت نفت و گاز ( جاده جم به ریز ) را اصلاح کنید “

 

آورده اند که یکی از حاکمان صاحب شعور فرمود : در ولایتی که به من تعلق دارد ، اگر پلی ویران باشد و رمهای بر آن بگذرد و پای گوسفندی به سوراخی فرو رود و المی به وی رسد ، فردای قیامت از من خواهند پرسید و مرا از عهده ی آن بیرون بباید آمد.

پس هرکس که منصب حکومت قبول کند و پای تمکین بر سریر حکومت نهد ، به قدر مقدور بر وی لازم است که به حقوق این امر قیام کند و نکوخواهی رعیت را به جای آورد.

و اندر احوالات برخی صاحب منصبان ، دادن شعارهایی رنگارنگ و گوش پر کن اما تهی و پوشالی است. صاحب منصبانی که در طی سالیان متمادی در شهرستان زرخیز جم نیز حضور گاه و بیگاه و وعده های بیش و کم شان را شاهد بوده است.

سالهای دور و درازی است که صاحبان منصبان شهرستان من ،مدام بر طبل حل معضلی بزرگ کوبیده و می کوبند و چه بسیار که بیایند و بکوبند اما یکی به ثمر ننشیند.

قریب به 30 سال از احداث قربانگاه شرکت نفت و گاز ( جاده جم به ریز ) می گذرد اما امروز این قربانگاه جوابگوی این حجم ترافیک و تردد نیست. جاده ی نفتی که وزارت نفت مسئول آن است ، نیاز به تعمیرات و چه بسا احداث جاده ای جدید را دارد.

جاده ای که  اکثر حجم تردد در آن توسط کارکنان و وسائل حمل و نقل شرکت نفت صورت می گیرد ، جاده ای که در آن هنگام به پیچ هایش نزدیک می شوی بوی مرگ را استشمام می کنی !

وزیر قول همکاری می دهد ! نماینده مجلس قول داده  و می دهد ! مدیر عامل سخن از همکاری می گوید و قریب الاتفاق قول می دهند ! اما پای عمل که می رسد  ، همه می لنگند  !

وای بر شما !!!  و وای بر ما !!!

مدیرانی که وعده داده اید و وعده  می دهید ، آگاه باشید و از خدا بترسید .

مدیر عامل منطقه نار وکنگان ، شما که از آب و راه و منابع این منطقه نان و آب می خورید و ارتزاق می کنید ، به خدایی اش قسم خیری به شما نرسد اگر آه مظلوم و مادری که جوانش را از در این جاده از دست داده پشت سرتان باشد ! خون هر فردی که در این جاده ریخته و پایمال شود ، یکی از مسببین این خون ها شما هستید و باید در پیشگاه احدیت پاسخگو باشید .

مدیر عامل پالایشگاه گاز فجر جم ، یعنی آن قدر جان یک انسان برایتان ارزش و اهمیت ندارد که به  وعده هایتان عمل نمی کنید ؟! اگر جان رعیت پیشگانی همچون ما برایتان ارزش و اهمیت ندارد ، لااقل برای جان کارکنان همچون درّ و گوهرتان  ارزش قائل باشید. مگر باید خدایی ناکرده  مسئوولی در این جاده کشته شود تا از خواب غفلت بیدار شوید و تکانی به خود دهید ؟! حاشا و افسوس  اگر چنین باشد !!!.

اگر مسئولین سابق و حال شهرستان فشار را بر شما صاحب منصبان لقمه دار  می افزودند و عرصه را بر شما تنگ می کردند  ، امروز شاهد چنین عمل گریزی ها و بی خیالی ها نبودیم.

مرحبا  به غیرت امام جمعه شهرستان که گفتند  ”  ظاهرا مسوولین از مرگ و میر در جاده جم به  پالایشگاه لذت میبرند ” .

 

در پایان ذکر چند نکته را لازم و ضروری می دانم :

1-مگر می شود که پالایشگاهی که 30 درصد گاز کشور را تولید می کند ، توانایی اصلاح و یا احداث جاده ای که خودش بیشترین استفاده را از آن دارد ،  نداشته باشد ؟!

2-آیا مسئولین رده بالا از آمار تصادفات و کشته شدگان در حوادث این جاده با خبر هستند ؟

3-چرا منطقه نار و کنگان و پالایشگاه فجر جم از تمام منابع  و امکانات شهرستان جم  استفاده می کنند ، اما حاضر به خدمات دهی به این شهرستان نیستند ؟!

4-اگر منطقه نار و کنگان عوارض آلایندگی و مالیات را به استان فارس پرداخت می کند چه لزومی دارد که از منابع و امکانات شهرستان استفاده کند ؟! بروید از همان منابع و امکانات استان فارس که سنگش را به سینه می زنید استفاده کنید.

5- در خبرها آمده بود که فرماندار شهرستان و وکیل مردم در مجلس کمر همت بسته اند که جاده ریز به دژگاه را آباد نمایند براستی با وضعیت اسفناکی که جاده ی جم به ریز دارد ، آیا پرداختن به جاده ی دژگاه جز هدر دادن وقت و فراهم نمودن مقدمات تشییع جنازه های بیشتر نیست ؟

6-اگر مسئولین هر سال تنها 10 پیچ خطرناک را اصلاح می کردند پس از گذشت 7سال هر 70 پیچ خطرناک اصلاح شده بود و دیگر  شاهد اتفاقات ناگوار جاده ای نبودیم.

6-وضع کنونی جاده جم به ریز در خور شان پالایشگاه و مردم سختکوش منطقه نمی باشد لذا در خواست عمومی مردم جم  از مسئولین،احداث جاده ای ایمن و در خور شان می باشد.

 

و آخر اینکه شما را گذاشته اند تا باری از دوش خلق بردارید نه سربار آنان باشید. امیدوارم برای یک بار و آخرین بار هم که شده موضوع راه جم به ریز با درایت فرماندار و حمایت همه جانبه ی مسئولین به سرانجامی نیکو برسد.

 

 

 

 

14 دیدگاه

 1. مرتضی می‌گه:

  سید جان چرا حرفی از جاده چاهه به اکبر آباد نمی زنی که قربانگاه جوانان شده است.

 2. مهدی می‌گه:

  سید یه کم از باریک بودن پل انتهای خیابان جام جم یا همون پل بهر باغ بگویید

 3. بدیغی می‌گه:

  سید دوست داریم احسنت بر شما

 4. دلیرا می‌گه:

  سلام سید بزرگوارهاشمی مدیر مسئول تاورتا واوای جم خیلی خوب خبرها پوشش می دهنند ولی باید کاری کنند که مردم هم راضی باشند درضمن مسئولی کم کار است واقیعت بگویندخبرنگارها کمک کنند به ابادانی این شهرستان تا حالا فرماندارمی گوید60درصد اعتبارسال 93وارد شهرستان شده چرا … می گویدسه سال از متوالی از افتتاح مرکز درمانی بهارستان می گذردچرادرست نکرده اند مردم یک هفته می گذرد شبک سیماندارند همه که ماهواره ندارند سایت ها باید کمک کنندبه وضیعت جم حتما این مطلب بزن وسلام

 5. دلیرا می‌گه:

  سلام سید خداوند به شماپاداشی بدهد که حرف دل مردم رسانه ای می کنید بقیه سایتها دارند از مجموعه فرمانداری نان میخورند اینها که باید بگویند حاضر نیستند فرماندار ازاین مسیر به دوتوسور رفته عکس بگیرند ویا کارهای …..

  • سید مصطفی هاشمی نژاد می‌گه:

   در پاسخ به دلیرا. شما لطف دارید اما فک نمی کنم دوستان رسانه ای م اینگونه باشند.ما رسانه ای ها تنها به وظیفه خود که آگاهی دهنده ای می باشد عمل می کنیم خوشبختانه سایت های آوای جم و تاورتا نیز این مطلب را کار کردند.

 6. نسیم اعتدال می‌گه:

  الله و اکبر ، خدایا این سید چی میگه ؟! سید جان جاده جم به ریز دو بانده هست.جدی میگم!!! یه باندش می بره به جهنم و یه باندش می بره به بهشت !!!! مرگ حقه و اونم در راه جم به ریز

 7. جمالی.شهر ریز می‌گه:

  درود برمدیرتوانمند 30سواران وپرسنل ذیربط مطلب بسیارجامع وکاملی منتشرکردید باشدکه متولیان این امرمهم وحیاتی اندکی خداترس باشندوبه وظیفه خودعمل نمایند

 8. جمالی.شهر ریز می‌گه:

  درود برمدیرتوانمند 30سواران وپرسنل ذیربط مطلب بسیارجامع وکاملی منتشرکردید باشدکه متولیان این امرمهم وحیاتی اندکی خداترس باشندوبه وظیفه خودعمل نمایند

 9. رضارئیسی می‌گه:

  درود بر سیدمصطفی احسنت

 10. رنجبر می‌گه:

  سید جان احسنت. نوشته ی بجایی بود.مسولین به داد ما مردم برسید.ما مظلوم واقع شدگان تاریخیم.

 11. مخالف همیشگی می‌گه:

  این جاده اینجور که شما می گویید هم خطرناک نیست. عده ای خودشان احتیاط نمی کنند

 12. من می‌گه:

  احسنت بر سایت سی سواران.مطلب خوبی بود

 13. موافق می‌گه:

  جانا سخن از دل ما می گویی.سید خدا خیرت بده. متعجبم چرا دیگر سایت های شهرستان جم سکوت کرده اند

دیدگاه خود را به ما بگویید.