نویسنده:علیرضا رفیعی
تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۰۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

نامه تند سکینه الماسی به وزیر نفت: آلایندگی عسلویه نکته ای تاریک در عملکرد وزارت نفت است

947333ghab-khabar

سی سواران:

سکینه الماسی در این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرنگار خبرگزاری فارس قرار گرفته، آورده است: اتفاق پیش آمده علاوه بر آسیب رسیدن جدی به سرمایه‌های ملی موجی از نگرانی و التهاب نیز در میان مردم بومی منطقه، کارکنان و کارگران شریف ایجاد کرده است.

 نمابنده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس در نامه‌ای به وزیر نفت با اشاره به آلایندگی شدید حاصل از خروج دود سیاه از مشعل‌ها در عسلویه و ایجاد بحران زیست محیطی، این اتفاق را نقطه تاریک در عملکرد مجموعه وزارت نفت در عسلویه دانست.

وی در نامه خود منابع انسانی و منابع طبیعی را مکمل توسعه تاسیسات صنعتی در پارس جنوبی دانست و خطاب به وزیر نفت گفت: چگونه است در پایتخت انرژی ایران در مهار یک آلایندگی که در ابتدای امر مسئله‌ای پیچیده نبود همه ناتوان هستیم به گونه‌ای که چهار روز است التهاب و نگرانی مردم منطقه را رها نمی‌کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در این نامه نگرانی شدید خود را از وضعیت پیش آمده ابراز داشته است و خواستار بررسی دقیق حادثه و ارایه گزارش آن به کمیسیون انرژی مجلس و مردم منطقه توسط وزیر نفت شده است.

الماسی تاکید کرده است آسیب به محیط زیست، آسیب به زندگی همه ساکنان و مجاورین تاسیسات صنعتی در عسلویه است و در نهایت همه متضرر خواهند شد.

منبع : آوای جم

دیدگاه خود را به ما بگویید.