نویسنده:سید مصطفی هاشمی نژاد
تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۱۱:۰۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

نادری فرماندار جم : خسارت های احتمالی آلودگی های نفتی اخیر توسط پالایشگاه ، بررسی و پرداخت شود

download (1)

سی سواران : فرماندار جم در نشست کارگروه مدیریت پسماند شهرستان جم با اشاره به مشاهده ی برخی آلودگی های نفتی در مناطق پیرامونی شرکت پالایشگاه گاز فجر جم، خواستار پیگیری سریع جهت رفع مشکل شد.

 

به گزارش سی سواران جم به نقل از روابط عمومی فرمانداری جم؛ عبداله نادری با تاکید بر اینکه حفظ و نگهداری محیط زیست مسئله ای حیاتی و مهم برای شهرستان جم است افزود: به حمدالله مردم شهرستان جم در خصوص حفظ و حراست از محیط زیست حساسیت ویژه ای دارند که نشان از بالندگی فکری و فرهنگی شهرستان دارد.
وی مشکل زیست محیطی را مشکل همه ی مردم و مسئولین دانست و خاطر نشان ساخت: هم مردم و هم مسئولین باید در راستای حفظ محیط زیست تلاش کنند و قطعا هیچ کس تمایل ندارد زیست بوم شهرستان با تهدید مواجه شود.
نادری با اشاره به مشاهده ی برخی آلودگی های نفتی در مناطق پیرامونی پالایشگاه گاز فجر جم اظهار داشت: در چند روز گذشته گزارش هایی از سوی مردم و دستگاه های مرتبط در خصوص مشاهده ی آلودگی های نفتی در اطراف پالایشگاه دریافت شد که موجب نگرانی مردم شهرستان و اهالی روستاهای همجوار گردیده است.
وی افزود: در این راستا به سرعت بررسی های کارشناسی از سوی محیط زیست شهرستان و پالایشگاه فجر جم انجام و منشا آلودگی نیز مشخص شد که اقدامات لازم جهت جلوگیری از گسترش آلودگی در اطراف پالایشگاه انجام شده است.
فرماندار جم با تاکید بر رفع سریع نشت آلودگی و پاکسازی محیط گفت: شرکت پالایش گاز فجر جم با همکاری و نظارت محیط زیست شهرستان نسبت به پاکسازی محیط اقدام و تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز اتفاقات مشابه انجام شود.
نادری به برخی اظهار نظرهای غیرکارشناسی در خصوص این رخداد نیز اشاره کرد و افزود: در هر محیط صنعتی ممکن است اتفاقات این چنینی رخ دهد که لازم است با نگاه کارشناسی و در فضایی آرام موضوع مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.
نادری هم چنین خواستار بررسی و پرداخت خسارات احتمالی از سوی شرکت فجر جم شد/

دیدگاه خود را به ما بگویید.