نویسنده:علیرضا رفیعی
تاریخ انتشار :سه شنبه ۹ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۸:۴۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

لزوم ارتقاء بزرگ ترین روستای استان بوشهر به شهر/آیا وعده ی استاندار به مردم بهارستان عملی می شود؟

IMG_8889

سی سواران:

روستای بهارستان شهرستان جم یکی از روستاهای پرجمعیت استان بوشهر است که جمیعت و وسعت این روستا از شهر انارستان در بخش ریز نیز بیشتر و بزرگ‌تر است.

زیرساخت‌های لازم شهر شدن را داریم

رئیس شورای اسلامی بهارستان  گفت: روستای بهارستان شهرستان جم باوجود ایجاد زیرساخت‌ها هنوز به شهر ارتقاء نیافته و تأخیر در ارتقای روستای بهارستان، باعث متضرر شدن این روستا می‌شود.

اسدالله کامران اظهار داشت: در حالی که در بسیاری از روستاهای کشور شاهد مهاجرت مردم به سمت شهرها هستیم اما برخی از روستاها که پذیرای مردم از سایر نقاط شهری و روستایی هستند روز به‌روز بر جمعیت آنان افزوده می‌شوند و نیاز به اعتبارات و امکانات بیشتری دارند.

کامران ابراز داشت: روستای بهارستان جم با حدود پنج هزار و 500 نفر جمعیت، از مهاجرپذیرترین و پرجمعیت‌ترین روستاهای استان بوشهر است که روند افزایش جمعیت در آن شتابان است.

وی بابیان اینکه این روستا در زمان جنگ تحمیلی که میانگین جمعیتی آن در حدود 800 نفر بوده که 105رزمنده و 10شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است اضافه کرد: از لحاظ زیرساخت‌های مذهبی بیش از 20 حسینیه و مسجد در این روستا احداث شده است و انواع برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در این روستا برگزار می‌شود.

رئیس شورای اسلامی بهارستان اظهار داشت: روستای بهارستان یکی از بزرگ‌ترین روستاهای استان بوشهر است و حتی از برخی از شهرهای استان نیز جمیعت و وسعت بیشتری دارد.

کامران بیان داشت: برای ارتقاء به شهر یک سری لازمه‌ها و پتانسیل‌ها باید در روستا ایجاد شود که در روستای بهارستان پتانسیل‌های لازم ایجاد شده است و مردم در انتظار این هستند تا آرزوی دیرینه‌شان محقق شود.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های کلان روستای بهارستان برای شهر شدن ایجاد شده است، افزود: در بحث بلوار و ایجاد راه‌های روستا، جاده ساحلی، پارک، طرح‌های هادی و تشویق بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این روستا تلاش‌های قابل‌تقدیر توسط مسئولان و مردم انجام شده است.

کامران در پایان گفت: برای توسعه بیشتر و انجام بهتر امورات، این روستا باید به شهر ارتقاء یابد و یکی از مطالبات مهم مردم این روستا از دولت‌مردان تدبیر و امید، همکاری برای ارتقای این کلان روستای استان بوشهر به شهر است.

شهر شدن مطالبه جدی مردم بهارستان است و ما نیز برای تحقق این مسئله اهتمام داریم

استاندار بوشهر در جمع مردم بهارستان اظهار داشت:خدمات دولت در سه‌ ساله گذشته به روستا سبب رونق و آبادی فراوان روستاها شده است و افزود طی سه سال گذشته پروژه‌های باکیفیت و فراوانی در سطح روستاهای شهرستان جم انجام شده است که این نشان از همدلی و همگامی مسؤولان شهرستان جم است:

استاندار بوشهر گفت: طی سه سال گذشته پروژه‌های باکیفیت و فراوانی در سطح روستاهای شهرستان جم به خصوص بهارستان انجام شده است که این نشان از همدلی و همگامی مسؤولان شهرستان جم است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه روستای بهارستان یکی از روستاهای پر جمیعت استان بوشهر است اظهار داشت: شهر شدن یکی از مطالبات جدی اهالی این روستاست و ما نیز در راستای به تحقق رساندن شهر شدن این روستا تلاش می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز روستای بهارستان چیزی کمتر از شهر ندارد و الحمدالله با تلاش مسؤولان شهرستان پروژه‌های مختلفی در این روستا انجام شده است.

وعده استاندار بوشهر به مردم بهارستان: در نیمه دوم سال جاری تلاش می کنیم بهارستان شهر شود

استاندار بوشهر گفت: پرونده شهر شدن بهارستان به نام یکی از بزرگ‌ترین روستاهای استان بوشهر به وزارت کشور ارسال‌ شده است و در استانداری بوشهر تلاش مجدانه‌ای برای ارتقا این روستا به شهر انجام داده و خواهیم داد.

سالاری اظهار داشت: به‌ احتمال فراوان در نیمه دوم سال جاری روستای بهارستان به شهر ارتقا پیدا کند و بتوانیم موجب خوشحالی مردم این روستا باشیم و یکی از مطالب جدی مردم این روستا را تحقق ببخشیم.

وی گفت: امیدواریم در نیمه دوم سال جاری بتوانیم آرزوی دیرینه مردم این روستا به واقعیت تبدیل کنیم و این روستا در بخش مرکزی شهرستان جم به شهر تبدیل شود.

  زمینه‌های لازم برای شهر شدن بهارستان انجام شده است

نماینده مردم شهرستان‌های دیر،کنگان، جم و عسلویه در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آوای جم اظهار داشت: روستای بهارستان سال‌ها قبل باید از روستا به شهر ارتقاء پیدا می‌کرده است.

سکینه الماسی ابراز داشت: روستای بهارستان شرایط لازم برای شهر شدن را دارد و من نیز در راستای تحقق یافتن این امر تلاش خواهم کرد.

الماسی گفت: در سطح روستای بهارستان خدمات خوب و قابل قبولی از سوی مسئولین اجرا شده است و زمینه‌های لازم برای ارتقاء به شهر در این روستا وجود دارد.

 لزوم ارتقاء بزرگ‌ترین روستای استان به شهر

فرماندار جم هم بابیان اینکه روستای بهارستان یکی از روستاهای در حال توسعه شهرستان جم است، گفت: روستای بهارستان یکی از روستاهایی است که بیشترین کلنگ‌زنی‌ها و افتتاح‌های روستایی هفته دولت به این روستا مربوط است.

فتح‌الله نوروزی گفت: روستای بهارستان سال‌ها قبل باید از روستا به شهر ارتقاء پیدا می‌کرده است و جمیعت این روستا روز به روز در حال افزایش است.

وی بابیان اینکه نگاه ویژه‌ای به این روستا داریم ابراز کرد: با توجه به جمیعت و  وسعت روستای بهارستان ما نیز توجه ویژه‌ای به این روستا داریم و در تلاشیم مشکلات مردم را برطرف کنیم.

فرماندار جم بابیان اینکه روستای بهارستان یکی از بزرگ‌ترین روستاهای استان بوشهر است، تأکید کرد: پروژه‌های زیادی در این روستا در هفته دولت افتتاح و کلنگ‌زنی شده است تا مردم خدمات دولت را در بزرگ‌ترین روستای استان لمس و به عینه ببینند.

وی به مرکز جامع سلامت این روستا اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این پروژه یکی از بی‌نظیرترین پروژه‌های بهداشت و درمان در سطح استان بوشهر است که در هفته دولت در روستای بهارستان افتتاح شد.

نوروزی اذعان کرد: روستای بهارستان پتانسیل‌های لازم جهت شهر شدن را داراست و مطمئناً اگر شهر نشود با توجه به جمیعت موجود در این روستا و روند رو به رشد آن دهیاری و شورا دچار مشکلاتی خواهند شد.

فرماندار جم گفت: امیدواریم هرچه سریع‌تر مردم این روستا به مطالبات جدی خود یعنی شهر شدن برسند و در بخش مرکزی جم شاهد دو شهر جم و بهارستان باشیم.

بر اساس این گزارش روند شهر شدن بهارستان از سال 90 شروع شده است و همچنان مردم این روستا منتظر ارتقاء به شهر هستند، روستای بهارستان واقع در بخش مرکزی شهرستان جم با جمیعتی بالغ‌بر5500 نفر است.

گزارش: رضا رئیسی

دیدگاه خود را به ما بگویید.