نویسنده:سید مصطفی هاشمی نژاد
تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ فروردین ۹۴.::. ساعت : ۹:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

قاسمی : بیماری‌های قلبی و عروقی مهم‌ترین عامل مرگ و میر در شهرستان جم

download

سی سواران جم :  قاسمی : بیماری‌های قلبی و عروقی مهم‌ترین عامل مرگ و میر در شهرستان جم

به گزارش خبرگزاری فارس از جم، احمد قاسمی شامگاه پنج‌شنبه در بازدید از بیمارستان توحید جم اظهار داشت: توجه به مسائل و دغدغه‌های حوزه سلامت از مهم‌ترین اولویت‌های دولت در سال گذشته و امسال است و امیدواریم به اهداف مورد نظر برسیم.

وی افزود: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال “دولت و ملت، همدلی و همزبانی” نامگذاری شده و همه اعم از مردم و مسئولان در تمام سطوح باید در راستای تحقق شعار سال تلاش و فعالیت کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم خاطرنشان کرد: در جم اقدامات مهمی در حوزه‌های بهداشتی و درمانی انجام شده و علاوه بر کاهش هزینه درمان مردم، کیفیت خدمات درمانی نیز بالاتر رفته است.

قاسمی تصریح کرد: اجرای پروژه قلب سالم در جم از پروژه‌های مهمی است که توسط معاونت بهداشتی دانشگاه و سایر دست‌اندرکاران برنامه‌ریزی شده است.

وی یادآور شد: بالاترین آمار مرگ در سال 93 در شهرستان جم مربوط به بیماری‌های قلبی عروقی بوده است که باید توجه خاصی به این مسئله کنیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان جم گفت: اصلاح شیوه زندگی برای ارتقاء سطح سلامت فردی برای مقابله با بیماری‌های قلبی عروقی مورد توجه است.

قاسمی خواستار همکاری و هماهنگی بیشتر مسئولان بهداشت و درمان جم به منظور اجرای برنامه قلب سالم در شهرستان شد.

این مسئول اضافه کرد: این برنامه در واقع با هدف غربالگری گروه هدف افراد بالای 30 سال شهرها صورت می‌گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان جم با تاکید بر لزوم مراقبت از انسان‌ها در برابر بیماری‌ها و حملات قلبی گفت: البته انجام این مهم نیازمند آگاهی لازم در این زمینه است و مسئولان بهداشتی باید در این زمینه اطلاع‌رسانی صحیحی داشته باشند تا مردم با نحوه مقابله با بیماری آشنا شوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.