نویسنده:نیما صبور
تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۳.::. ساعت : ۵:۰۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

سومین دوره جشنواره بازی های بومی محلی برگزار گردید ….

11

سومین دوره جشنواره بومی محلی صنایع دستی با عنوان حرکت وبرکت  با میزبانی استان فارس در تخت جمشید پایان یافت .نایب رئیس هیئت ورزش های بومی ومحلی استان فارس گفت 26استان کشور در ارائه کار های خود از جمله پخت نان،صنایع دستی ،لالایی مادر بزرگ ها و بازیهای بومی محلی با یکدیگر به رقابت پرداختند قابل ذکر است که تیم شهرستان جم نماینده استان بوشهر در این مسابقات بوده است.

در پخت نان استان هرمزگان در جای نخست قرار گرفت ، مازندران بر سکوی دوم ایستاد وسمنان و چهار محال بختیاری نیز مشترکا سوم شدند.همچنین در بازیهای بومی و محلی که از جذابیت زیادی بر خور دار بود، کرمان عنوان نخست را به خود اختصاص داد، خوزستان مقام دوم را کسب کرد، گیلان و البرز هم مشترکا سوم شدند.

در بخش صنایع دستی و طراحی غرفه ها نیزتمام استان های شرکت کننده به دلیل ارایه طراحی های زیبا و صنایع دستی جذاب به عنوان برتر معرفی شدند و جوایز یکسانی تعلق گرفت.

همچنین در این جشنواره به بانوان 15 تا بالای 60 سال نیز جوایزی اهدا شد.

بانک کشاورزی استان فارس به عنوان حامی مالی این جشنواره جوایزی را به تمام شرکت کنندگان اهدا کرد.

 معاون امور بانوان و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ، رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی ، مدیر کل و دست اندر کاران ورزش فارس ، اعضای هیات روستایی فارس و تنی چند از مسولان استانی و محلی نیز در این جشنواره حضورداشتند.

 

منبع : روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان جم

دیدگاه خود را به ما بگویید.