نویسنده:سید مصطفی هاشمی نژاد
تاریخ انتشار :جمعه ۱۵ خرداد ۹۴.::. ساعت : ۵:۳۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

حجت الاسلام هاشمی نژاد : در زمینه اعتراض مردم بومی به اشتغال از مردم طرفداری می‌کنم

download

سی سواران : حجت الاسلام هاشمی نژاد : من در زمینه اعتراض مردم بومی به  اشتغال از مردم طرفداری می‌کنم .

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از عسلویه، حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: از همسر امام نقل شده که طی 60 سال زندگی کردن با امام (ره) حتی یک معصیت از ایشان ندیدم؛ امام (ره) تاکید زیادی بر پرهیز از گناهان زبانی به ویژه غیبت داشتند و این را مکرر به خانواده و اطرافیان گوشزد می‌کردند.

امام جمعه عسلویه خاطر نشان کرد: پرهیز از اسراف در زندگی امام (ره) برجسته و‌ مشهود بود و در این زمینه موارد زیادی در زندگی ایشان از طرف خانواده و همراهان ایشان نقل شده است؛ توصیه‌های امام (ره) در زندگی عملی بود و خود به آن عمل می‌کرد و به دیگران می‌آموخت.

هاشمی‌نژاد با گرامیداشت سالروز قیام خونین پانزده خرداد و با بیان اینکه امام راحل این روز را برای همیشه عزای عمومی اعلام کرد گفت: در سحرگاه پانزده خرداد سال 42 ماموران شاه به خانه امام (ره) یورش بردند و امام (ره) را دستگیر کردند به دنبال آن مردم قم، تهران و سایر شهرها قیام و اعتراض کردند و به خیابان‌ها ریختند مردم برای حمایت از مرجع عالی‌قدرشان برخاستند.

وی اضافه کرد: رژیم مردم را به گلوله بست و قریب به 15 هزار نفر شهید شدند و خون شهدای پانزده خرداد باعث ریشه کنی رژیم ننگین ستم شاهی شد.

امام جمعه عسلویه همچنین بیانات مقام معظم رهبری در حرم حضرت امام (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: حضرت آقا تاکید کردند که باید اصول امام (ره) بازخوانی شود و همه مردم و مسئولان موظف هستند در مسیر رهبری گام بردارند.

هاشمی‌نژاد با تاکید بر لزوم اشتغال جوانان بومی عسلویه افزود: باید حقوق مردم شهرستان رعایت بشود؛ اشتغال حق مردم هست و مسئولان باید وعده‌های دروغین به مردم ندهند.

وی خطاب به مسئولان گفت: اگر وعده‌ای می‌دهید به آن عمل کنید البته طبق گزارش‌هایی که به من دادند در زمان مدیر عامل فعلی منطقه ویژه افراد بیشتری جذب شدند و سر کار رفتند که باید تداوم یابد.

هاشمی‌نژاد گفت: من از این که مردم نگران اشتغال هستند طرفداری می‌کنم، اما تجمع غیر قانونی هم اشتباه هست و در نهایت به ضرر مردم است؛ باید مایه آبرومندی شهرستان باشد باید آرامش حفظ شود هر کسی آرامش را به هم بزند، ما طرفدار او نیستیم.

وی با تقدیر از مسئولان عسلویه و دست‌اندرکاران مراسم ارتحال حضرت امام (ره) تاکید کرد: البته از مردم که ساده از کنار بعضی مراسم‌ها می‌گذرند گلایه دارم، حضور آنان در مراسم ارتحال حضرت امام (ره) کمرنگ بود و بدون تردید حضور در مراسمات ملی و مذهبی لازمه زندگی ماست و همه باید مشارکت کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.