نویسنده:سید مصطفی هاشمی نژاد
تاریخ انتشار :جمعه ۱۷ اردیبهشت ۹۵.::. ساعت : ۴:۱۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

امام جمعه عسلویه : اگر در برابر دشمن از نشان دادن قدرت خود خودداری کنیم، دشمن پررو می‌شود، بعضی از مسئولین کوتاه آمده‌اند که دشمن پررو شده است

46700909_40670303cdeac

سی سواران جم : اگر در برابر دشمن از نشان دادن قدرت خود خودداری کنیم، دشمن پررو می‌شود، بعضی از مسئولین کوتاه آمده‌اند که دشمن پررو شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از عسلویه، حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان عسلویه، پس از دعوت به تقوای الهی در ادامه مباحث سبک زندگی اسلامی و سیره پیامبر (ص) سخنانی را بیان داشت.

وی افزود: اگر مردم بر سیره عملی پیامبر اعظم (ص) عمل می‌کردند، جامعه اسلامی مشکلات کمتری داشت، زندگی امروز ما از سیره عملی پیامبر اسلام (ص) فاصله دارد، صبر و تحمل و بردباری آن حضرت، نمونه و اسوه خوبی برای ماست، یک مسلمان خوب آن است که بتواند صبر و تحمل خود را بالا ببرد.

امام جمعه عسلویه در خطبه دوم با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد: حضرت آقا فرمودند «اگر در برابر دشمن از نشان دادن قدرت خود خودداری کنیم، دشمن پررو می‌شود»، بعضی از مسئولین کوتاه آمده‌اند که دشمن پررو شده است.

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه قدرت ما به ایمان ماست تصریح کرد: باید این قدرت را به دشمن نشان دهیم، دشمنان حرف‌های گنده‌تر از دهان‌شان می‌زنند، کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا هنوز کاره‌ای نیست دارد حرف‌های مزخرفی می‌زند و کشور ما را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه خلیج فارس خانه ماست و آمریکا نباید برای ما تصمیم‌گیری کند افزود: اینکه دشمن بگوید ایران در خلیج فارس رزمایش نداشته باشد در واقع غلط اضافی است؛ از اون سر دنیا آمدند اینجا رزمایش برگزار می‌کنند در حالی که خلیج فارس خانه ماست و اگر ما یک قدم عقب‌نشینی کنیم دشمن پررو می‌شود.

امام جمعه عسلویه یادآور شد: رئیس جمهور سابق ما در مرز اسراییل می‌رود و حرف‌های خردکننده و شکننده‌ای به اسراییل می‌گوید یا در سازمان ملل آن جور حرف می‌زند و بدون تردید در برابر دشمنان اگر کوتاه بیاییم پرروتر می‌شوند.

هاشمی‌نژاد با انتقاد از برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسانه در مورد انقلاب اسلامی گفت: برخی افراد در کشور سخنانی بیان می‌کنند که به دور از فهم دین و اسلام است و نشان می‌دهد که اسلام و دین را نفهمیده‌اند و آموزه‌های دینی را نمی‌دانند.

وی بیان کرد: می‌گویند ما انقلاب اسلامی می‌خواهیم نه اسلام انقلابی، شما به تمام زندگی ائمه معصومین (ع) نگاه کنید، همه جا اسلام انقلابی است، سخنان رهبر معظم انقلاب، اسلام انقلابی است و سخنی که با نظرات رهبری زاویه دارد نباید بیان شود، چرا که اگر زاویه داشته باشد گوینده سخن مشکل پیدا می‌کند و هر کس با رهبری زاویه پیدا کند توسط مردم کنار گذاشته می‌شود.

امام جمعه عسلویه با تبریک حلول ماه شعبان گفت: سوم شعبان مصادف با ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار است که لازم است روز پاسدار را به پاسداران عزیز تبریک بگویم، پاسدارانی که خوش درخشیده و خوش می‌درخشند.

هاشمی‌نژاد با تبریک سالروز ولادت ابوالفضل‌العباس (ع) و روز جانباز افزود: یکی از ویژگی‌های حضرت عباس (ع)، ادب اوست، آن شخصیت والامقام و عظیم‌الشان، به امام حسین (ع) و امامان معصوم (ع)با نهایت ادب رفتار می‌کرد و تابع محض ولایت بود که در عمل نیز نشان داده است.

وی با تقدیر از مردم و مسئولان عسلویه در برگزاری مراسمات مبعث پیامبر اسلام (ص) اظهار داشت: ان‌شاالله که با تلاش و برنامه‌ریزی مناسب، ایام‌الله فرخنده ماه شعبان را هم با شکوه و با وحدت در شهرستان برگزار کنیم و با هم همدل باشیم، چرا که اگر رضایت خدا و پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) را می‌خواهیم باید با وحدت در کنار هم باشیم و اگر وحدت و اتحاد داشته باشیم، دشمنان ناامید می‌شوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.