نویسنده:سید مصطفی هاشمی نژاد
تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ اردیبهشت ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۳۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

امام جمعه عسلویه : آنهایی که درصدد تحریف نام خلیج فارس هستند بدانند این خلیج تا ابد فارس خواهد ماند

46700909_40670303cdeac

سی سواران جم : امام جمعه عسلویه : آنهایی که درصدد تحریف نام خلیج فارس هستند بدانند این خلیج تا ابد فارس خواهد ماند

به گزارش خبرگزاری فارس از عسلویه، حجت‌الاسلام سیدعلی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان عسلویه پس از دعوت به تقوای الهی، بحث‌های سبک زندگی اسلامی و سیره پیامبر اعظم(ص) را ادامه داد و اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های پیامبر گرامی اسلام(ص)،  اخلاق نیک آن حضرت بود که موجب جذب عده زیادی از مردم به دین اسلام شد.

وی افزود: قرآن با صراحت می‌گوید «ای پیامبر(ص) اگر نبود اخلاق و نرم‌خویی تو مردم از اطراف شما پراکنده می‌شدند» و بدون تردید اگر راه و روش و سیره پیامبر (ص) رعایت می‌شد دنیای امروز گلستان بود، اما متاسفانه جمع کثیری از مردم به سیره و روش پیامبر(ص) بی اعتنا هستند.

امام جمعه عسلویه با بیان اینکه خیلی از بداخلاقی‌ها و جنایت‌ها و مشکلات امروز جامعه به خاطر فاصله گرفتن از سیره پیامبر اسلام (ص) است خاطرنشان کرد: پیامبر (ص) بدترین شرایط را تحمل می‌کردند و با نرم‌خویی با مردم رفتار می‌کردند.

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه خشم و غضب ایمان را فاسد می‌کند تصریح کرد: کنترل کردن خشم بسیار سخت است، اما پیامبر اسلام (ص)، خشم خود را کنترل می‌کرد و در برابر فحاشی و توهین گستاخان مدارا می‌کرد و خشم و غضب خود را تنها در مقابل کفار و دشمنان نشان می‌داد.

وی در خطبه دوم نیز به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگران اشاره کرد و اظهار داشت: معظم له در این دیدار، بر توجه بر تولید داخل تاکید فرمودند و اینکه نباید کالایی که در داخل تولید می‌شود را وارد کنیم و باید از کالاهای داخلی استفاده کنیم.

امام جمعه عسلویه یادآور شد: حضرت آقا فرمودند «من افراطی مخالف واردات نیستم و نمی‌گویم دروازه‌ها را ببندید اما طرفدار حکمت و تدبیر در این زمینه هستم»، متاسفانه بعضی از ادارات ما هم این موضوع را رعایت نمی‌کنند و به سمت مصرف کالاهای خارجی می‌روند که مشابه داخلی دارد.

وی با بیان اینکه فرهنگ غلط و نگاه منفی به تولید داخلی باید برداشته شود گفت: به فرموده رهبر انقلاب، «حتی بعضی از کارخانجات را تهدید و تطمیع می‌کنند که جنس تولید نکند» و باید با این مسئله مقابله کنیم.

امام جمعه عسلویه با بیان اینکه قاچاق سم تولید است افزود: ما مخالف قاچاق سازمان‌یافته هستیم که البته تا الان در ارتباط با مقابله با قاچاق کار جدی صورت نگرفته و رهبر معظم انقلاب نیز به این موضوع اشاره کردند.

هاشمی‌نژاد به 10 اردیبهشت روز خلیج فارس اشاره کرد و اظهار داشت: این خلیج تا ابد فارس خواهد ماند و آنهایی که درصدد تحریف نام خلیج فارس هستند بدانند تا نام ایران و ایرانی هست، خلیج نیز خلیج فارس خواهد ماند و خواب‌های آشفته برخی‌ها در این موضوع تعبیر نخواهد شد.

وی به 12 اردیبهشت روز معلم اشاره کرد و گفت: روز معلم در واقع روز تکریم معلم و سالروز شهادت شهید استاد مطهری نیز هست، شهید مطهری در عمل صالح و خداپسندانه هم استاد بود.

هاشمی‌نژاد تاکید کرد: معلمان بزرگوار ما جایگاه رفیع معلمی را قدر بدانند و هم اهل علم باشند و هم اهل عمل و در امر تعلیم و تربیت تاثیرگذار باشند.

وی به 27 رجب سالروز بعثت انسان‌ساز پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و افزود: پیشاپیش این عید فرخنده را که روز نجات انسان‌ها از تاریکی و جهالت است تبریک می‌گویم و امیدوار هستم که مراسمی در شان این ایام برگزار شود.

امام جمعه عسلویه گفت: در مرکز شهرستان و بخش چاه مبارک، برنامه‌هایی ویژه بعثت پیامبر (ص) برگزار می‌شود که از عموم مردم اعم از شیعه و سنی دعوت می‌کنم در این برنامه‌ها شرکت فعال داشته باشند.

بر اساس این گزارش، به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم سید علیرضا سنگی‌فرد ریاست آموزش و پرورش شهرستان عسلویه در نمازجمعه امروز سخنرانی کرد و گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام معلم را ارایه کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.