نویسنده:سید مصطفی هاشمی نژاد
تاریخ انتشار :شنبه ۱۴ فروردین ۹۵.::. ساعت : ۷:۱۴ ب.ظ
23 دیدگاه

در پذیرش بیمارستان توحید جم چه می گذرد!؟ خدا کند که گفته ها صحیح نباشد !

Picture 059_1443

سی سواران جم : در پذیرش بیمارستان  توحید جم چه می گذرد!؟ خدا کند  که گفته ها صحیح نباشد !

 

به گزارش سی سواران جم ، در روز های گذشته با تماس های مکرر از سوی برخی همشهریان با مدیریت سایت ، از اتفاق جالب در بیمارستان شهرک توحید جم خبر دادند .

به گفته چند نفر از مراجعین به این بیمارستان ، پذیرش این بیمارستان در سال جدید وجه قابل توجه ای را به عنوان بدهی از مراجعین دریافت می کند در حالی که به گفته خود این مراجعه کنندگان چنین بدهی بعضا نداشته و یا غیر ممکن است .

یکی از مراجعه کنندگان که خواست نامش فاش نشود در تماسی با خبرنگار ما از این اقدام عجیب و در آمد زای بیمارستان پرده برداشت و گفت : چند روز پیش به بیمارستان شهرک توحید مراجعه کردم که پذیرش هنگام انجام مراحل ویزیت به من گفت که مقداری وجه به بیمارستان بابت عکس رادیولوژی بدون دفترچه ( آزاد ) بدهکار هستید ، این در حالی بود که تا به حال در این بیمارستان اقدام به گرفتن عکس رادیولوژی نکرده ام و حتی همیشه دفترچه بیمه تامین اجتماعی ام هم همراهم بوده است و حتی تاریخ بدهی برای زمانی بود که من دقیقا در جم حضور نداشتم و مسافرت بوده ام .

وی ادامه داد و گفت : تا زمانی که این بدهی که نمی دانم از کجا آورده شده پرداخت نکردم مرا پذیرش نکردند .

 

جالب تر آنکه روز بعد یک مراجعه کننده دیگر نیز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت : در ایام عید به بیمارستان مراجعه کردم و پذیرش بیمارستان ، قبل از ویزیت من گفت ، وجهی به بیمارستان بدهکار هستم و باید آن را پرداخت کنم تا ویزیت شوم ، علت بدهی را جویا شدم و گفتند که قبلا ویزیت اطفال شده ای در حالی که من هنوز ازدواج نکرده ام که صاحب فرزند باشم  و تا به حال گذرم به دکتر اطفال نیافتاده است .

 

مراجعه کننده ی دیگر نیر در تماس به خبرنگار مانیز بر این مورد صحه گذاشت و گفت : وقتی برای پرداخت به صندوق مراجعه کردم مبلغ 18 هزار تومان برایم بدهی حساب کرد و گفت که خانم شما در بیمارستان دندان پر کرده است در حالی که خانمم که همراه من بود اصلا تا به حال به دندان پزشکی مراجعه نکرده است و وقتی از موضوع با خبر شدم که دنبال پول زور هستند گفتم نزد رئیس بیمارستان می روم و صندوق دار فورا آشفته شد و گفت که اشکالی ندارد و بدهی شما را حذف می کنم تا نخواهید وجهی پرداخت کنید و فورا مبلغ بدهی را حذف کردند!

این اتفاق در حالی رخ می دهد که بارها شاهد گریز های این بیمارستان از خدمات دهی و اچرای طرح تحول سلامت را شاهد بوده ایم . حالا در این باره می توان سه حدس زد :

اول اینکه واقعا این بدهی ها درست باشد و مراجعه کنندگان که با ما تماس گرفته اند حقیقت را نگفته اند که پذیرش این مورد سخت به نظر می رسد چرا که  تا به الان برای چندین نفر اتفاق افتاده است و تنها این تعداد از این بدهی گله مند هستند و ممکن است خیلی ها راحت از کنار این مساله بگذرند .

 

دوم آنکه ممکن است به علت اینکه ابتدای سال هستیم و شاید سیستم حسابداری این بیمارستان تعویض یا به روز رسانی شده و در این حین در حساب ها و نرم افزار و بانک اطلاعاتی آنها مشکلاتی به وجود آمده باشد .

 

و مورد آخر اینکه ممکن است خدایی ناکرده از این اتفاق و مشکل به خوبی مطلع هستند اما چون سود و درآمد خوبی نصیب بیمارستان می شود از این اختلاس های قطره چکانی خوشحال هستند و لذت می برند .

 

 

 

 

23 دیدگاه

 1. ز.ب می‌گه:

  باسلام دوستان نویسنده ی این متن قضاوت خاصی نکرده است باقطعیت هم عنوان نکردن ‘ خداکند که صحیح نباشد’
  .’فقط آنچه اتفاق افتاده است روبیان کردن .قبول کنید که همه ممکن است اشتباه کنند. وحسابدار هاهم ازاین
  قضیه مستثنی نیستند باید همچین متن هایی هم باشد تاتلنگری برآی مسئولین بوجود بیاد. من خودم شخصا پنجاه هزارتومان بخاطر اشتباه صندوق دار متضرر شدم.

 2. منم نویسنده ام می‌گه:

  آقاسیدمنصفانه بنویسیم تادرروزحشرگیرنیفتیم.اهمبیت آبروی مومن رامی دانید؟

 3. م/د می‌گه:

  آقا یا خانم ( م / د ) متاسفانه به دلیل قوانین درج دیدگاه امکان تایید دیدگاه شما نمی باشد …

 4. دریا می‌گه:

  آقای هاشمی نژادتعجب می کنم ازشماکه ازمحرومیت هایی مانندحضورپزشکان کم تجربه عمومی دربیمارستان توحیدوبه ویژه بعضاپرسنل تازه وارددرزایشگاه هیچی نگفته ایدوچسپیده ایدبه چندپرسنل پذیرش ومالی وحسابداری.شمااگرواقعادلسوزمردم منطقه هستیدچرازمسولین باعرضه شهرستان جم نمی پرسیدتاکی به فکرساختن یک بیمارستان نیستند.اصلابیمارستان توحیدمختص پرسنل شرکتی می باشدوخدماتی هم که به غیرشرکتی هاوبومی ها می دهدبایدقدردان بود.لطفابه جای حدس وگمان دنبال حقیقت باشید.

  • ز.ب می‌گه:

   دریا خانم انسان انسان است چه پرسنل شرکت نفت چه افراد عادی جان یک انسان مهمترین چیز است. حالا که افراد غنی شهر ستان جم یک بیمارستان نمیسازند پس نباید افراد غیرشرکتی پذیرش بشوند تا بدون بیمارستان بمیرند. دیدگاه عجیبیست!

 5. علی می‌گه:

  درسته که بیمارستان توحید مشکلاتی داره ولی یک نویسنده و خبرنگار حرفه ای نباید هر چیزی را که یک نفر دیگر بگه , روایت کنه . اونهم در سیستم دولتی که امکان چنین کاری وجود ندارد.

 6. محمد می‌گه:

  بنده هر وقت به صندوق و یا حسابداری مراجعه کردم، رسید پولم رو گرفتم که داخل رسید، ساعت، تاریخ و نوع خدمات توضیح داده شده به همراه مبلغی که سهم بیمار هست . به نظر بنده هیچ جای شک و تردید نیست.
  و انتظار میره خبرنگار محترم در مورد کمبود های بیمارستان صحبت کنه نه اینکه با حدس و گمان، اون هم تهمت اختلاس ….

 7. تاج می‌گه:

  متأسفیم برأی مدیر این سایت واقعا

 8. موافق می‌گه:

  دوستان سلام . به نظرم ذکر چند نکته لازم هست . اول اینکه آقای هاشمی یک اتفاقی که برای برخی ها قابل هضم نبوده منعکس کردند و لاغیر . دوم اینکه بنده ی خدا ارزش گذاری نکردند چون حتی گ:تند شاید مشکل از سیستم و کامپیوتر باشه ؛ نکته سوم اینکه آقای هاشمی نباید می نوشتند اختلاس چون این یکمی زشت و ناپسند هست . چهارم اینکه به نطرم به جای پاسخ منطقی به افکار عمومی اینگونه به خبرنگاران نتازید و همچنین خبرنگاران سعی کنند مقداری با مستدل تر قلم بزنند .

  باتشکر

 9. آريا می‌گه:

  درود دوستان عزیز
  اول که این مکانی که دارید ازش حرف میزنید مثلا بیمارستانه نه سوپری سر کوچه که نسیه بده.
  شایدم اتفاقی که افتاده اشتباهی در سیستم بوده یا وا واقعا کسی تسویه حساب نکرده و رفته.
  بماند این حرف ها
  ولی بیمارستان توحید در سرویس دهی واقعا مشکل دارد
  من مشکلی برا بچه برادرم پیش اومده بود که اگه از رو تخت اورژانس که خوابیده بود تکان می خورد مشکلی بزرگ تر از اونی که داشت براش پیش میومد ولی دکتر شیفت اونشب اورژانس از جاش بلند نشد و فرمودند بچه را بیارید پیش من
  یعنی چه؟
  دکتر این شکلی نیس
  واقعا خدا به داد ما برسه

 10. ساحل می‌گه:

  سلام
  واقعا جای بسی تاسف است که رسانه ها به جای اینکه حقیقت را پیگیری کنندواگرمشکلی وجود دارد راه حلی برای برطرف کردن بیابند ولی چنان ذهن افکارعمومی را نسبت به بیمارستان بدبین میکنند که اگر خدایی ناکرده اتفاقی برای کسی پیش بیاید تحمل درد را به مراجعه به بیمارستان را ترجیح بدهند.

  بنده خودم شخصا حدود پنج ماه قبل که نصف شبی به خاطر مشکلی که برای فرزندم پیش آمد مراجعه کردم که خوشبختانه با حضور به موقع پزشک بربالین بیمارم مشکل برطرف شدوبعداز اتمام درمان وقتی جهت تسویه حساب به صندوق مراجعه کردم به دلیل اینکه باعجله مراجعه کردم ولی پول و کارت همراهم نبود ومنم گفتم فرداصبح پول میارم ولی به خاطرتنبلی وبیخیالی من فردای آن شب شد دقیقا چهار روز قبل که تاریخ۱۳۹۵/۱/۱۱بودکه جهت ویزیت مراجعه کردم که گفتند درتاریخ پنج ماه قبل بدهکاری منم قبول کرد وبدهی را پرداخت کردم ودر همین حین بود که یه فرد دیگر با در دست داشتن بیمه تامین اجتماعی به صندوق مراجعه کرد که ازقبل بدهی داشت ولی صاحب دفترچه انکار میکرد که در آن تاریخ اصلا به بیمارستان مراجعه نکرده ام و با صندوقدار شیفت بحثش شد صندوقدار هم دفترچه را از بیمار گرفت و نسخه های دفترچه را نگاه کردودقیقا همان نسخه که مربوط به دارو بود پیدا کرد وبه صاحب دفترچه نشان داد صاحب دفترچه نیز باتعجب بسیار دفترچه نگاه کردوباز هم انکار میکرد ویک لحظه یادش آمدکه احتمالا آن موقع دفترچه بیمه به دوستش داده باشد فورا با دوستش تماس گرفت ومشخص شد که بله دوستش از دفترچه سو استفاده کرده و هزینه دارو پرداخت نکرده بود. ودرهمین حین بود که صاحب دفترچه از صندوقدار معذرت خواهی کرد و ضرب المثل( خواستم ثواب کنم اما کباب شدم)نیز از زبان خود جاری کرد.
  پس آقای هاشمی نژاد کاش می شد اینقدر زود قضاوت نکنیم
  راستی آقای هاشمی نژاد کاش شما چهار روز قبل یعنی روز یازدهم فروردین ماه ساعت یازده که همزمان یازده نفر مصدوم براثر تصادف به بیمارستان آوردند٬دربیمارستان حضور داشتی وحرکات پرسنل محترم وزحمتکش بیمارستان رانظاره گربودی وآن هم نیز از طریق رسانه انعکاس میدادی وحتی میتونستی مصاحبه ای با خانواده های مصدومین درمورد نحوه ورود و ارائه خدمات به مصدومین داشتی.

  در پایان هم اگر بنده اینها را نوشتم حقیقت را که با چشم خودم شاهد بودم نوشتم وگر نه پارتی یا آشنا و اقوامی در بیمارستان دارم.

  • ناشناس می‌گه:

   جناب ساحل خان شما ظاهرا” داستان سرای خوبی هستین و انشائ خوبی دارین و زیادی هم تو بیمارستان هستین حتی تعطیلات.کارمند اونجایی؟ واقعا” خسته نباشین.

 11. جواد می‌گه:

  زدن تهمت اختلاس به یک اداره دولتی و کارکنان صدیق ان از طریق مجاری قانونی قابل پیگیری می باشد

 12. محمدی می‌گه:

  من خودم برای اولین بار که رفتم بیمارستان به منم گفتند بذهکاری در صورتی که تا به حال مراجعه نکرده بودم به بیمارستان ..این را یه جذ میگم

 13. حسن مصلحي يكي از صندوقداران بيمارستان می‌گه:

  بنده خودم جزء نیروهایی هستم که وقتی شخصی بدهی داشته باشد هزینه را دریافت میکنم
  اما یک مورد را برای شما مثال میزنم
  خانمی به بیمارستان مراجعه کرد که پذیرش به او گفت بدهی داری و باید پرداخت کنی با مراجعه به صندوق بنده تاریخ و ساعت و اسم پزشکی که مراجعه کرده و حتی داروهای که از داروخانه گرفته و مبلغ را به ایشان اعلام کردم و او هم شروع به داد زدن کرد که من الان نزیک به یک سال هست اصلا به هیچ دکتری مراجعه نکردم ، از او دفترچه بیمه را گرفت و باز کردم ازقضا صفحه اول دفترچه مهر همان پزشک و تاریخ روز ویزیت مشخص بود
  بعد ازینکه متوجه شد مراجعه داشته شروع به تهمت زدن کرد که من پرداخت کردم قبض به من ندادن
  من هم سیستم همان روز ( ساعت مراجعه ٢٣ بود) رو باز کرد تا شب کار همان شب هم خودم بودم
  قضاوت با شما

 14. انصاف می‌گه:

  جناب آقای نویسنده،کاملا مطلع هستید که روال خبرنگاری و درج خبر صرفا تماس مردم آنهم چند نفر اندک نیست. شما دارید به یک بیمارستان تهمت اختلاس میبندید،درحالیکه اصلا از گفته خود مطمئن نیستید و حدس و گمان میزنید.
  سیستم حسابداری بیمارستان و صندوق تحت برنامه مدیریت اطلاعات جامع بیمارستانی کار میکند و هیچ مشکلی از این بابت ندارد،ضمن اینکه تمامی اطلاعات از بدهی ها همراه با ذکر تاریخ و مکان مراجعه دقیق در اختیار کاربر میباشد.حتی مراجعه کننده درصورت شبهه میتواند به واحدIT و مسئول حسابداری جهت مطمئن شدن مراجعه نماید.لکن با حدس و گمان و تماس عده ی قلیلی نمیتوان ارگانی به این وسیعی و نیمه دولتی را به اختلاس متهم کرد و کارمندان آنرا. لطفا دقت فرمایید

 15. جواد می‌گه:

  من بعنوان یک شهروند مطلب نویسنده سایت سی سواران را قبول ندارم و بعنوان کسی که گاها از این بیمارستان خدمات پزشکی میگیرم از تمامی پرسنلی که با این مطلب در مظن اتهام قرار گرفته اند دلجویی مینمایم و به آنها خسته نباشید میگویم. در ضمن عرض نمایم که آقای مصلحی حسابدار آن مجموعه هست و فردی دلسوز مردم بوده و همیشه به مردم منطقه تا جایی که امکان داشته کمک نموده و دارای چنین شخصیتی که پول زور از مردم بگیرد نبوده و نخواهد بود . خواهشا تمامی خوانندگان این مطلب قبل از قضاوت ،تحقیق نمایند.

 16. جواد می‌گه:

  من بعنوان یک شهروند مطلب نویسنده سایت سی سواران را قبول ندارم و بعنوان کسی که گاها از این بیمارستان خدمات پزشکی میگیرم از تمامی پرسنلی که با این مطلب در مظن اتهام قرار گرفته اند دلجویی مینمایم و به آنها خسته نباشید میگویم. در ضمن عرض نمایم که آقای مصلحی حسابدار آن مجموعه هست و فردی دلسوز مردم بوده و همیشه به مردم منطقه تا جایی که امکان داشته کمک نموده و دارای چنین شخصیتی که پول زور از مردم بگیرد نبوده و نخواهد بود . خواهشا تمامی خوانندگان این مطلب قبل از قضاوت ،تحقیق نمایند.

 17. علی می‌گه:

  این هم جواب زحمات کادر بیمارستان …واقعا که دستتون درد نکنه با این گزارش ابکی و به همین راحتی تهمت تختلاس زدن …

 18. مطلع می‌گه:

  باسلام مشکل بیمارستان توحیداین هست تاقبل ازپرداخت خدمات انجام میدهندبعدش ارباب رجوع گاها مسیرخروج ازبیمارستان را طی میکنند،سیستم درصداشتباهش کم است و،بیمارستان توحیداگه دنبال سودبودکه سال گذشته بیش ازسه میلیاردبابت طرح تحول برامردم شهرستان هزینه نمیکردودراخرجناب نویسنده بهتراست دنبال تشویش اذهان عمومی نباش شرط ادب این است که ازمدیریت بیمارستان اول میپرسیدیداگرجواب درستی نمی گرفتیدبعدمطلب مینوشتید،البته تازه دوربین درتمام راهروهاوپزیرش نصب شده اگه فردی اعتراض درخدمت رسانی داشت مشخص خواهدشد

 19. جمی می‌گه:

  تا حالا دو بار از پولها از من گرفتند

 20. بهرام می‌گه:

  قضاوت نمیکنم
  ولی اینو میدونم که سیستم بدهی را نگه میدارد و وقتی شما ماه ها و گاهی سالها بعد مراجعه میکنی خودت هم بیاد نمی اوری که مراجعه کردی و اسمش را میگذاری قطره چکان!
  امیدوارم که قبل از انتشار خبر تحقیقات کافی صورت پذیرفته باشد تا اذهان عمومی بیخود تشویش نشود

 21. بهرام می‌گه:

  قضاوت نمیکنم
  ولی اینو میدونم که سیستم بدهی را نگه میدارد و وقتی شما ماه ها و گاهی سالها بعد مراجعه میکنی خودت هم بیاد نمی اوری که مراجعه کردی و اسمش را میگذاری قطره چکان!
  امیدوارم که قبل از انتشار خبر تحقیقات کافی صورت پذیرفته باشد تا اذهان عمومی بیخود تشویش نشود

دیدگاه خود را به ما بگویید.