نویسنده:علیرضا رفیعی
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳۱ تیر ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۲۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

اخبار تکمیلی از دستگیری عامل و معاونین دوفقره قتل درشهرستان جم

IMG-فقیهWA0006

سی سواران:

حجه الاسلام عباس فقیه دادستان عمومی و انقلاب جم در مصاحبه اختصاصی با سایت تاورتا اعلام داشت پس از وقوع حادثه تلخ تیراندازی شامگاه شب ۲۷ رمضان در شهر ریز شهرستان جم که متاسفانه منجر به قتل دو نفر از شهروندان به نامهای حاج حسین یوسفی و محمد امین زنگی گردید، به خانواده های مقتولین و همشهریان محترم قول دادیم علیرغم اینکه هیچ گونه‌ سرنخی در پرونده موجود نبود و شناسایی قاتل با این شرایط واقعا سخت و غالبا بعید بنظر می رسد لیکن با بسیج همه امکانات تا قبل از مراسم اربعین آنان، نسبت به شناسایی و جلب قاتل یا قاتلین اقدام نمائیم که بحمدالله و با لطف پروردگار و با صدور دستورات جامع قضایی در دادسرای جم و همچنین بازپرس محترم و با اعطای اختیارات ویژه به مامورین انتظامی و با تلاش شبانه روزی نیروهای مقتدر پلیس آگاهی جم در هجدهمین روز پس از وقوع قتل و پس از چند نوبت دستگیری مظنونین و بررسی های دقیق و بازجویی از مظنونین در نهایت با دستگیری فردی ۲۹ ساله به هویت ” م. م ” که بومی شهرستان جم می باشد کمتر از چند ساعت لب به اعتراف گشود و اظهار داشت که با اسلحه کلاشی که از چند روز قبل از ارتکاب قتل، از یکی از شهرستان های جنوبی استان فارس و از فردی با هویت ” م. ح” و با همکاری یکی از دوستانش به هویت”ن، ی” خریداری نموده بوده است و پس از نماز مغرب و عشاء در بیرون از مسجد جنب شهدای گمنام شهر ریز و با شلیک ۲۸ گلوله باعث وقوع آن حادثه تلخ گردیده و پس از وقوع قتل، اسلحه را که صرفا جهت وقوع قتل خریداری نموده بوده، به همراه لباسهایی که در هنگام وقوع قتل به تن داشته است را در یکی از چاههای نزدیک روستای”دره بان” ریز می اندازد که بلافاصله پس از اعتراف متهم، شخص اینجانب به همراه بازپرس محترم و نیروهای خستگی‌ناپذیر پلیس آگاهی جم به همراه متهم به محل اعلامی مراجعه و اسلحه کلاش استفاده شده در همان محل کشف گردید.
دادستان عمومی و انقلاب جم بیان داشتند که با توجه به اقاریر متهم اصلی و اظهارات دیگر متهم، قتل فقط توسط متهم ردیف اول و به صورت انفرادی و بدون همراهی و همدستی فردی و با هدف و انگیزه انتقامجویی و کینه قبلی صورت پذیرفته است.
عباس فقیه اظهار داشتند که دو متهم دیگری نیز مرتبط با قتل بوقوع پیوسته به عنوان معاون دستگیر گردیده اند که جهت تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی جم قرار داده شده است.
حجت الاسلام عباس فقیه با بیان این نکته که بلافاصله و پس از اظهارات متهم ردیف دوم و با اعطای نیابت قضایی، فروشنده سلاح به هویت “م،ح” نیز در منزل ایشان دستگیر شد و دربازرسی از منزل ایشان یک قبضه سلاح کلاش غیرمجاز و یک قبضه سلاح سوزنی غیرمجاز نیز کشف و توقیف گردید.
حجت الاسلام فقیه اظهار نمودند که در این پرونده اکنون ۳ متهم دستگیر شده به عنوان قاتل و معاون جهت تحقیقات تکمیلی ، در اختیار پلیس می باشند.
فقیه در پایان از همه شهروندان درخواست و تقاضا نمودند که جهت حفظ آرامش، از پخش و انتشار اخبار کذب و غیر معتبر خودداری نموده و مطمئن باشند که سیستم قضایی با همکاری پلیس آگاهی در اسرع وقت و در کمترین زمان ممکن و با تکمیل تحقیقات پرونده را با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری ۱ جهت صدور حکم ارسال خواهد نمود.
ایشان همچنین بصورت ویژه از بازپرس محترم و شخص رئیس و معاون پلیس آگاهی جم و همکاران تحت امرشان تقدیر نمودند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.