نویسنده:احمد زارعی
تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۱ فروردین ۹۴.::. ساعت : ۱۱:۴۶ ق.ظ
3 دیدگاه

آقای متخصص و وعده شهر شدن بهارستان در سال 95 – به قلم رضا رئیسی

رضا رئیسی

سی سواران: این خبری است که سایت استان نیوز دهم فروردین ماه 94 با ارائه گزارشی از عملکرد نماینده مردم جنوب استان بوشهر،حجت الاسلام موسی احمدی به آن پرداخته است.

 این سایت در ادامه گزارش خود دکتر احمدی را یک متخصص از جنس کوشش های آمیخته با سیاست می داند و موفقیت در امر تقسیمات کشوری را یکی از شاخصه های این تخصص معرفی نموده است.

استان نیوز تبدیل روستای دوراهک به شهر،ارتقای شهر آبدان به بخش، تبدیل شدن عسلویه به شهرستان و ارتقا روستای چاه مبارک به مرکز بخش را از مهمترین اقدامات این نماینده برشمرده است.

در این گزارش گفته شده است که شیخ موسی احمدی از شهرشدن روستای بهارستان در سال آینده (1395) خبر داده است.

هرچند این گزارش استان نیوز گویا جنبه تبلیغاتی دارد اما سایت مذکور در خبری دیگر که بر روی خروجی آن قرار گرفته است، از قول جمیری نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم خبر از رفع موانع تقسیمات کشوری داده و گفته است که بزودی چغادک تبدیل به بخش خواهد شد.

حال چگونه است که برای بهارستان قرار است سال 95 انجام شود !؟

اما این در حالیست که اسفندماه امسال  انتخابات مجلس در پیش است و شیخ موسی احمدی که خود را گویا برای سال آینده نیز در این سمت می بیند خبر از شهر شدن روستای بهارستان در سال 95 می دهد.

تلاش های شیخ موسی احمدی برای ارتقا بزرگترین روستا استان بوشهر به شهر جای تقدیر دارد. اما بر این باوریم ایشان با تجربه ای که دارند می توانستند در این امر مهم که خواسته مردم است بیشتر تلاش کند.

شیخ موسی احمدی که بارها در نشست های مختلف اظهار داشته است پیگیری هایم برای شهرشدن بهارستان قابل قبول بوده است، اما به نظر می رسد مردم شهرستان جم و بهارستان چنین نظری نداشته باشند.

دهیار و اعضای شورای بهارستان که بارها در نشست های شیخ موسی احمدی خواسته مردم بهارستان را بلاتکلیفی شهرشدن بیان کردند می گویند: بهارستان با این عظمت باید هرچه سریعتر به شهر ارتقا یابد تا شهرداری و شورا بتوانند آن را به آنچه شایسته است تبدیل کنند.

شیخ موسی احمدی که قول شهرشدن بهارستان در سالهای 93 و 94  و ماقبل آن داده بود حالا اوایل سال 94 و طبق گزارش استان نیوز ارتقا بهارستان به شهر را به سال 95 موکول کرده است.

کلان روستای بهارستان که می توانست  در سال های 89 و90 نیز به شهر تبدیل شود ولی با بی تدبیری مسئولین وقت نتوانست به آنچه لایقش هست برسد و همچنان در پیچ و خم قول ها و وعده های مسئولین دست و پا می زند.

هرچند که از تخصص شیخ نمی توان گذشت اما گلایه هایی نیز از نماینده عالی دولت در جم، معاون سیاسی استاندار و خود استاندار بوشهر وجود دارد.

این مسئولین نیز می توانند برای شهر شدن بهارستان گام های درخشانی بردارند اما به نظر می رسد تلاش چندانی برای تحقق این امر که خواسته بالغ بر 5000 نفر می باشد، انجام نداده اند.

امیداست امسال را که مقام معظم رهبری، “سال دولت و ملت؛ همدلی و هم زبانی” نام نهاده اند، مسئولین نیز هم دل و هم زبان با مردم باشند و اگر توان کاری را ندارند برای مردم شفاف سازی کنند و نه برای منافع و … با وعده های بدون پشتوانه خود مردم را امیدوار کنند.

در پایان ذکر این نکته را لازم می دانم که نگارنده منکر تلاش های نماینده مردم و سایر مسئولین استان و شهرستان نیست،اما در حالی که در همین استان وعده ارتقاء بخش در چندماه آینده داده شده،وعده ارتقاء بهارستان در سال 95 نشان از کم تحرکی است.

منبع: آوای جم

3 دیدگاه

 1. آوای جم می‌گه:

  باسلام
  لطفاً ضمن رعلیت اخلاق رسانه ای، نسبت به درج منبع خبر اقدام فرمائید.

  • احمد زارعی می‌گه:

   با سلام خدمت بازدیدکننده محترم
   مقاله منتشر شده، شخصا توسط نویسنده مقاله جهت انتشار در سایت در اختیار وی قرار گرفته است در غیر اینصورت همانند دیگر خبرها از منابع چشم پوشی نمی شد. اما با توجه به درخواست شما منبع نیز ذکر خواهد شد.

 2. بهارستانی می‌گه:

  درود بر فرد دلسوز بهارستان رضارئیسی. ان شاالله هرچه سریعتر بهارستان شهر شود

دیدگاه خود را به ما بگویید.